+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Szańcowa 42 /1, 01-458 Warszawa

Oszczędzanie wody w mieszkaniu – czy usługi hydrauliczne mają na to wpływ?

Home | Oszczędzanie wody w mieszkaniu – czy usługi hydrauliczne mają na to wpływ?
| 15 sierpnia, 2022
Oszczędzanie wody w mieszkaniu – czy usługi hydrauliczne mają na to wpływ?

Oszczędzanie wody w mieszkaniu. Rachunek za wodę to ostatnio coraz bardziej istotna pozycja w domowym budżecie. Większość z nas stara się oszczędnie gospodarować wodą, aby –  w miarę możliwości –  uniknąć wysokich opłat, a poza tym świadome zużywanie wody i nie marnowanie  jej ma ogromne znaczenie dla środowiska.

W niektórych gospodarstwach domowych z pewnością stosowane są powszechnie znane i wypróbowane sposoby na oszczędne używanie wody np. prysznic zamiast kąpieli, zmywarka zamiast zmywania pod bieżącą wodą, nie odkręcanie wody podczas mycia zębów czy po prostu dokładne dokręcanie kranów. Czy takie postępowanie jest wystarczające dla zmniejszenia zużycia wody? Czy usługi hydrauliczne mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć na realny pobór wody?

Oszczędzanie wody – nowoczesne systemy hydrauliczne jednym ze sposobów na zmniejszenie zużycia wody

Hydraulika jest dziedziną, której nowoczesna technologia nie omija, wręcz przeciwnie – pozwala na zastosowanie coraz to nowszych i bardziej ekonomicznych rozwiązań. Innowacyjne, zaawansowane systemy  wdraża się przede wszystkim w nowo powstających budynkach, które dzięki temu są energooszczędne i ekologiczne.

W obiektach już istniejących  np. domach jednorodzinnych można zastosować poszczególne elementy systemu – grzejniki, kotły, instalacje sanitarne. Dobry hydraulik posiada odpowiednią wiedzę w tym temacie, potrafi doradzić klientowi i wykorzystać swoją  wiedzę w praktyce.

usługi hydrauliczne Warszawa

Jak usługi hydrauliczne mogą wpływać na zmniejszenie zużycia wody?

Doświadczony hydraulik poruszający się sprawnie w temacie instalacji grzewczych i znający dokładnie kwestie związane z sieciami wodno – kanalizacyjnymi potrafi zaproponować usługi, które mogą mieć realny wpływ na wysokość rachunków za wodę np.:

  • Szczegółowy przegląd instalacji i usunięcie nawet minimalnych nieszczelności – woda może kapać nie tylko z kranu, ale również z pękniętych czy zużytych uszczelek oraz przewodów znajdujących się w miejscach, których nie widzisz podczas codziennych prac domowych. Fachowiec zlokalizuje problem i usunie go np. wymieniając zużyte elementy, co zlikwiduje przyczynę wycieku wody.
  • Wymiana starej spłuczki toaletowej na nowoczesną – nowe spłuczki wyposażone są w przyciski dwudzielne, dzięki którym jest możliwość spłukania miski klozetowej  nie całą ilością wody znajdującej się w spłuczce lecz  jej połową. Jest to wygodne
    i oszczędne  rozwiązanie.
  • Montaż baterii jednouchwytowych – w momencie, gdy podnoszona jest dźwignia baterii uwalnia się jednocześnie ciepła
    i zimna woda, które się mieszają, więc ustawienie odpowiedniej temperatury wody odbywa się szybciej  niż w przypadku  baterii z dwoma kurkami.
  • Zamontowanie dodatkowego przewodu wspomagającego kotły c.o. – instalację centralnego ogrzewania wspomoże przewód łączący kocioł grzewczy bezpośrednio z punktem czerpalnym wody w kuchni lub łazience.
  • Montaż baterii łazienkowej z perlatorem, który oszczędza wodę zmniejszając jej przepływ do 5 – 6 litrów na minutę, podczas , gdy w baterii bez perlatora przepływ ten wynosi nawet 13 – 15 litrów.  Tego typu regulacja bywa nieaprobowana przez użytkowników, dla których zmniejszony przepływ wody jest niekomfortowy.
  Dlaczego podgrzewanie wody użytkowej jest tak istotne?

Czy sprzęt AGD oszczędza wodę?

Najnowsze urządzenia AGD charakteryzują się wysoką klasą energooszczędności oraz ekonomicznym poborem wody. Zasady użytkowania pralki i zmywarki są powszechnie znane i zapewne w  większości domów stosowane np. włączanie urządzenia, gdy uzbiera się odpowiednia ilość wsadu – brudnych ubrań lub naczyń.  Nie mniej duże znaczenie dla zużycia wody ma właściwe podłączenie urządzenia.

Doświadczony hydraulik odpowiednio podłączy i ustawi pralkę oraz zmywarkę, zwróci również uwagę na zabezpieczenie przed niekontrolowanym wyciekiem wody.

Hydraulik Warszawa

Świadomość w kwestii zachowań proekologicznych jest coraz większa, a znane metody oszczędzania wody chętnie stosowane na co dzień, nie mniej jeśli chciałbyś wprowadzić u siebie innowacyjne rozwiązania mające na celu zmniejszenie zużycia wody i obniżenie rachunków  – serdecznie zapraszamy  do kontaktu 600 – 498 – 633.

Zobacz również:

 

Leave a Comment