+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Szańcowa 42 /1, 01-458 Warszawa

Ogrzewanie podłogowe Warszawa

Home | Ogrzewanie podłogowe Warszawa

Ogrzewanie podłogowe Warszawa. Ogrzewanie podłogowe to coraz częściej stosowany sposób ogrzewania pomieszczeń, dotyczy głównie domów jednorodzinnych. W nowo budowanych lokalach powolutku staje się standardem, wypierając  tradycyjne metody ogrzewania. Rosnące koszty energii elektrycznej, gazu oraz ograniczenia w stosowaniu  innych rodzajów opału zmuszają do poszukiwania tańszych, a  jednocześnie ekologicznych rozwiązań.

Co powoduje, że ogrzewanie płaszczyznowe, w tym przypadku podłogowe, jest tak popularne i szeroko stosowane, a inwestorzy chętnie po nie sięgają? Jest rozwiązaniem oszczędnym, ekologicznym i wygodnym dla użytkownika. 

Ogrzewanie podłogowe Warszawa

Ogrzewanie płaszczyznowe ( podłogowe, ścienne) doskonale współpracuje z nowoczesnymi  systemami pozyskiwania energii i ogrzewania typu pompy ciepła czy kotły kondensacyjne, w znacznym stopniu obniżając ich koszty eksploatacyjne. Jest systemem, który ogranicza straty energii. Jakie inne zalety decydują o popularności tego rozwiązania?

Zalety ogrzewania podłogowego

 • Jest systemem energooszczędnym.
 • Świetnie uzupełnia nowoczesne rozwiązania grzewcze np. pompy ciepła.
 • Ma niebagatelny wpływ na estetykę pomieszczeń, pozwala zrezygnować z tradycyjnych, widocznych grzejników oraz rur.
 • Może być stosowane w każdym rodzaju  zabudowy – domach murowanych  lub drewnianych.
 • Nie stanowi ograniczenia dla rodzaju podłogi – pozwala na zastosowanie podłóg drewnianych, ceramicznych, kamiennych, niektórych  wykładzin
 • Wygodne, łatwe w obsłudze, szybko odpowiada  na regulację temperatury.
 • Równomiernie rozprowadza ciepło na cały dom, utrzymuje stałą temperaturę, która stwarza swoisty mikroklimat, nie wywołuje efektu duszności.

Ogrzewanie ścienne

To drugi – obok podłogówki – rodzaj ogrzewania płaszczyznowego. Nie jest tak powszechne jak podłogowe, nie mniej jego popularność również rośnie. Zasada działania jest dokładnie taka sama, tyle, że nośnikiem ciepła nie jest podłoga a ściany. Bardzo korzystne rozwiązanie ze względów estetycznych, nie wymaga widocznych elementów grzewczych, które zajmują miejsce i rzadko są ozdobą.

Montaż ogrzewania podłogowego

Nie popełnij błędu zatrudniając przypadkowe osoby lub niesprawdzoną ekipę. Bardzo łatwo bowiem źle rozłożyć instalację  i doprowadzić do niepotrzebnych przegrzewów podłogi. Zbyt ciepła podłoga może niekorzystnie wpływać na samopoczucie i zdrowie domowników.

Montaż podłogówki w swoim domu powierz doświadczonej firmie, której pracownicy zadbają o jej wykonanie zgodnie z obowiązującymi standardami, biorąc pod uwagę zarówno przeliczniki ciepła, jak i komfort mieszkańców.

Montaż ogrzewania podłogowego Warszawa 

Nasza firma cieszy się zasłużoną renomą, na którą pracujemy od lat. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie naszych specjalistów to gwarancja doskonale wykonanej usługi i Twojego zadowolenia.  Stosowane przez nas materiały są najwyższej jakości, a dotrzymywanie terminów jest dla naszych pracowników priorytetem. 

Przed montażem możesz liczyć na fachowe doradztwo, z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania i wspólnie nakreślimy plan realizacji Twojego zlecenia. 

Najważniejsze zasady dotyczące stosowania ogrzewania podłogowego

Nasi pracownicy dysponują  imponującą wiedzą techniczną i otrzymasz od nich wyczerpujące wskazówki odnośnie użytkowania podłogówki, nie mniej warto zapoznać się z uniwersalnymi zasadami dotyczącymi tego systemu:

 • decyzję o zastosowaniu wodnego ogrzewania podłogowego trzeba podjąć już na etapie budowy, ponieważ wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża
 • należy dobrać urządzenia grzewcze o właściwych parametrach
 • komfort cieplny odczuwalny jest przy temperaturze o dwa stopnie niższej niż przy ogrzewaniu grzejnikowym, co przekłada się na spore oszczędności
 • wymiar ekonomiczny ma również system sterowania temperaturą podłogi, który automatycznie dostosowuje pracę grzejnika podłogowego do zmian temperatury w pomieszczeniu
 • na podłogę można położyć praktycznie każdy materiał wykończeniowy, ważny  jest jego opór cieplny – im mniejszy, tym wydajniejsza praca ogrzewania podłogowego
 • najlepiej stosować cienkie materiały wykończeniowe, grubość drewnianych podłóg nie powinna przekraczać
  1 cm
 • warto przemyśleć kwestię mebli  – lepiej sprawdzą się meble na nóżkach, umożliwiające cyrkulację powietrza.

Koszt instalacji ogrzewania podłogowego jest wyższy niż instalacja grzejnikowego systemu grzewczego, ale biorąc pod uwagę, że to długofalowa inwestycja – wymierne  korzyści odczuwalne będą w trakcie użytkowania.

Zobacz również: