+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Szańcowa 42 /1, 01-458 Warszawa

Montaż instalacji gazowych Warszawa

Home | Montaż instalacji gazowych Warszawa

Montaż instalacji gazowych Warszawa. Gaz to jedno z najczęściej wykorzystywanych paliw w gospodarstwach domowych, jest atrakcyjny cenowo
w porównaniu do energii elektrycznej i mniej kłopotliwy oraz bardziej ekologiczny niż węgiel opałowy i inne paliwa stałe.

Montaż instalacji gazowych Warszawa

Instalacja gazowa to idealne rozwiązanie, całkowicie bezobsługowe. Wymaga jedynie ustawienia temperatury jaką chcesz utrzymywać w pomieszczeniach lub temperatury wody w kranie, więcej uwagi nie musisz jej  poświęcać. Nie generuje bałaganu, nie wymaga miejsca na składowanie opału i nie musisz pozbywać się resztek po spalaniu, czyli popiołu.

Ogrzewanie gazowe

Na jakie usługi z naszej strony możesz liczyć w tym zakresie?

 • Kompleksowo zajmujemy się montażem nowych  i modernizacją już używanych instalacji gazowych
 • Dokonujemy przeglądów i serwisowania instalacji gazowych
 • Pomagamy w załatwianiu niezbędnych formalności w urzędach ( w gazowni)
 • Pracujemy w nowoczesnych rozwiązaniach technicznych
 • Dysponujemy niezbędnym, specjalistycznym  sprzętem
 • Nasza załoga to doświadczeni pracownicy z ugruntowaną wiedzą zawodową i wieloletnią praktyką
 • Stosujemy nowoczesne materiały i kotły wiodących producentów
 • Pracujemy dokładnie wg projektu przyłącza, aby potencjał grzewczy instalacji został optymalnie wykorzystany
  i nie generował niepotrzebnych strat energii.

Instalacja gazowa w naszym wykonaniu to gwarancja bezawaryjnego działania i bezpieczeństwa. 

Hydraulik Warszawa

Czy do założenia instalacji gazowej potrzebny jest projekt?

Każda nieruchomość wymaga indywidualnego projektu instalacji i przyłącza gazowego. Projekt uwzględnia powierzchnię obiektu, rodzaj termoizolacji, rodzaj zastosowanych w budynku odbiorników ciepła, określa moc grzewczą. Projekt precyzuje parametry jakie musi spełnić instalacja, by nie stanowiła zagrożenia, określa również gdzie powinny znajdować się otwory wentylacyjne, a jest to bardzo istotny aspekt zapewnienia bezpiecznego użytkowania gazu.

Ogrzewanie gazowe – czy jest bezpieczne?

Gaz jest doskonałym  paliwem grzewczym, jednak jego użytkowanie wiąże się z wysokim ryzykiem. Niewłaściwa eksploatacja urządzeń czy błędy w sztuce popełnione przez osoby montujące instalację gazową może stanowić zagrożenie dla użytkowników i najbliższego otoczenia.  W celu zapewnienia bezpiecznego korzystania z gazu montuje się specjalistyczne urządzenia kontrolujące, są tym bardziej potrzebne, że gaz jest niewidoczny
i bezzapachowy, w związku z czym można nie zauważyć w porę nieszczelności urządzeń.  Takie sytuacje zdarzają się  jednak wyjątkowo rzadko.

Należy pamiętać o corocznym przeglądzie instalacji i pieca ( kotła gazowego) – nasi pracownicy przeprowadzają próby szczelności i prawidłowego funkcjonowania  systemu grzewczego.

Równie ważne są regularne kontrole kominiarskie – właściwa wentylacja, z zachowaniem odpowiedniej wymiany powietrza to gwarancja bezpieczeństwa.

Domowe instalacje gazowe

Początkiem  instalacji jest przyłącze gazu z głównym zaworem na zewnątrz budynku, a końcem odbiorniki gazu – piec i  grzejniki.  Instalacje gazowe dzielą się na dwa rodzaje w zależności od sposobu pozyskiwania gazu:

 • instalacje LPG na gaz płynny, magazynowany w zbiorniku na zewnątrz budynku
 • instalacje na gaz ziemny z centralnej sieci gazowej ( miejskiej ).

Oprócz projektu przyłącza niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę z odpowiedniego urzędu, bez tego instalacja jest niezgodna z prawem i może skutkować wysokimi karami. W gospodarstwach domowych gaz wykorzystywany jest  do ogrzewania domu i wody oraz gotowania na kuchenkach. W zakresie naszych usług znajduje się także podłączanie oraz wymiana kuchenek gazowych. 

Montaż instalacji gazowej

Najlepszym rozwiązaniem jest zakładanie instalacji gazowej na etapie budowy domu, pozwala to bez problemu  rozprowadzić i zamaskować rury grzewcze lub rozłożyć ogrzewanie podłogowe. W innej sytuacji ( później, niż na etapie wykańczania budynku) zakładanie instalacji jest zdecydowanie trudniejsze i wiąże się z kuciem ścian oraz większymi kosztami.

Jeśli budujesz dom i chcesz zamontować instalację gazową lub nosisz się z pomysłem zmiany dotychczasowego ogrzewania węglowego na bardziej ekologiczne i ekonomiczne gazowe – zapraszamy do kontaktu.  Nasi specjaliści przeprowadzą Cię przez inwestycję krok po kroku, od załatwiania niezbędnych formalności po wybór najlepszego pieca ( jedno- lub dwufunkcyjny, z otwartą lub zamkniętą komorą spalania ) i realizację przedsięwzięcia.

Pracujemy sprawnie i dotrzymujemy ustalonych terminów, nie musisz nas pilnować i tracić czasu na zbędne kontrole. Dla nas priorytetem jest wykonanie usługi wg najwyższych standardów i zadowolenie klienta. Przekonaj się, że nie są to puste obietnice, a obowiązujące i stosowane metody działania.

Zobacz również: