+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Szańcowa 42 /1, 01-458 Warszawa

Instalacje centralnego ogrzewania Warszawa

Home | Instalacje centralnego ogrzewania Warszawa

Instalacje centralnego ogrzewania Warszawa. Instalacja centralnego ogrzewania to nic innego jak sposób na ogrzanie domu. Prawidłowo zainstalowana dostarcza ciepło do każdego pomieszczenia przy jednoczesnym ekonomicznym zużyciu paliwa. Instalację c.o. tworzy odpowiednia infrastruktura łącząca kocioł grzewczy z grzejnikami.

Instalacje centralnego ogrzewania

Instalacje centralnego ogrzewania

Założenie instalacji c.o.  w nowym budynku lub modernizacja starej wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego wybierając firmę hydrauliczną kieruj się jej profesjonalizmem popartym opiniami zadowolonych klientów.

Ważna jest nie tylko wiedza fachowa, ale również uczciwość, solidność, zaangażowanie w pracę i dotrzymywanie terminów. U nas wymienione cechy to standard, wykonujemy usługi rzetelnie i terminowo, po naszej pracy nie ma poprawek i reklamacji. 

Instalacje centralnego ogrzewania Warszawa

Pierwszym krokiem jaki musisz wykonać w kierunku założenia c.o. jest zlecenie przygotowania projektu, nie ma znaczenia czy dotyczy nowej instalacji czy modernizacji już działającej. Projekt precyzuje  między innymi materiał
z jakiego  zostanie wykonana oraz właściwą moc grzejników.

Jedną z ważniejszych decyzji jaką musisz podjąć jest wybór kotła grzewczego, a co za tym idzie – rodzaju paliwa. Obecnie w wielu regionach kraju kwestie opałowe regulowane są obowiązującymi przepisami i nie pozostawiają pola do manewru, głównie dotyczy to przymusowej rezygnacji z kotłów  węglowych, rząd przeznaczył nawet środki na dofinansowanie gospodarstwom domowym  zakupu  nowoczesnych, ekologicznych i energooszczędnych urządzeń.

Rodzaje kotłów do centralnego ogrzewania

 • Kotły gazowe – wygodna, choć nie najtańsza opcja ogrzewania domu
 • Kotły węglowe – jedna z najtańszych możliwości, ale zdecydowanie nie preferowana, rezygnujemy z węgla na rzecz ekologicznych rozwiązań
 • Kotły elektryczne  – również dość droga metoda ogrzewania, nie mniej czysta, wygodna, bezobsługowa. Podobnie jak w przypadku pieca gazowego wymaga od użytkownika jedynie ustawienia odpowiedniej temperatury, a w najnowocześniejszych urządzeniach nawet tego nie trzeba robić – temperatura reguluje się automatycznie.
 • Kotły olejowe – olej opałowy to oszczędne rozwiązanie, piec prosty w obsłudze
 • Kotły na pellet – dość nowe rozwiązanie, wykorzystuje resztki z obróbki z drewna zmielone do postaci trocin
 • Pompy ciepła – nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie wykorzystujące m.in. energię odnawialną, decyzję
  o takim rodzaju ogrzewania należy podjąć już na etapie  budowy domu. Więcej o pompach ciepła dowiesz się z naszej oferty Pompy ciepła Warszawa

Instalacje centralnego ogrzewania – zakres prac hydraulicznych Warszawa

Nasza firma to wykwalifikowani, doświadczeni pracownicy, którzy obsługują instalacje grzewcze w pełnym zakresie:

 • Wykonanie od podstaw całej instalacji centralnego ogrzewania w Warszawie i okolicach.
 • Wymiana starej instalacji – uszkodzonej, skorodowanej lub w przypadku, gdy potrzebujesz modernizacji.
 • Podłączanie pomp centralnego ogrzewania – skontaktuj się z nami jeśli pompa nie pracuje, sprawnie i szybko usuniemy awarię:  wymienimy i podłączymy pompę.

Wymiana pomp centralnego ogrzewania Warszawa

 • Wymiana  naczynia przeponowego – jest to naczynia wzbiorcze ciśnieniowe, montowane w najwyższym punkcie obiegu, zbiera nadmiar wody podczas jej podgrzewania. Nieprawidłowa praca tego naczynia może spowodować rozszczelnienie instalacji w miejscach przyłączenia grzejników lub zaworów
 • Odpowietrzanie instalacji i uszczelnianie – obecność powietrza w instalacji nie jest mile widziana, powoduje nierównomierne rozprowadzanie ciepła ( grzejnik nie jest jednakowo ciepły na całej swojej powierzchni), może uszkodzić pompę. Jak poznać, że konieczne jest odpowietrzenie? Dzwoń po hydraulika, jeśli zaobserwujesz ( a raczej usłyszysz)  takie objawy – stukoty, szumy i bulgotanie dochodzące z rur i grzejników. Nie zwlekaj, tylko szybka naprawa pozwoli uniknąć poważniejszej awarii.

Odpowietrzanie instalacji centralnego ogrzewania Warszawa

 • Zakładanie zaworów grzejnikowych – zawór grzejnikowy jest niedużym urządzeniem, ale pełni ważną rolę
  w całej instalacji. Odpowiednio dobrany i założony przez naszego pracownika wpływa na właściwy rozdział wody w instalacji wskutek czego zmniejsza zużycie energii cieplnej.
 • Montaż grzejników, ich wymiana, zmiana miejsca. Wymieniamy grzejniki na nowe, zmieniamy ich miejsce jeśli dotychczasowe z jakichś względów było nieodpowiednie ( nie ogrzewały wystarczająco dobrze lub przeszkadzają w nowej aranżacji pomieszczenia).
 • Wymiana i naprawa piecyków gazowych – piec gazowy to serce instalacji c.o., musi być w doskonałym stanie, wymaga przeglądów, serwisowania, konserwacji. Sprawność pieca gazowego przekłada się także na bezpieczeństwo domowników. W razie potrzeby naprawiamy lub wymieniamy na nowe urządzenie.
 • Podłączamy termy i podgrzewacze wody.

Zakres naszych prac jest imponujący, nie ma sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie pomóc w dziedzinie  szeroko pojętej hydrauliki.  W każdej kryzysowej sytuacji dzwoń śmiało – u nas masz gwarancję perfekcyjnie wykonanej usługi i współpracy nie tylko z fachowcami, ale jednocześnie sympatycznymi, uśmiechniętymi osobami.

Jak wybrać instalacje firmę do instalacji centralnego ogrzewania w Warszawie?

Nasza firma to wykwalifikowani, doświadczeni pracownicy, którzy obsługują instalacje grzewcze w pełnym zakresie funkcji jakie mają spełniać.

Ile kosztuje instalacja centralnego ogrzewania w Warszawie?

Koszt instalacji centralnego ogrzewania - grzejniki na 160 m2 i kocioł gazowy, to koszt rzędu 15 tyś zł. Wielkość budynku ma kluczowe znaczenie. To od niej zależy koszt instalacji CO oraz wybór konkretnej metody ogrzewania.

Zobacz również: