+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Szańcowa 42 /1, 01-458 Warszawa

Awarie hydrauliczne Warszawa

Home | Awarie hydrauliczne Warszawa

Awarie hydrauliczne Warszawa. Awaria hydrauliczna – wodociągowa lub kanalizacyjna może dotyczyć każdego  w najmniej spodziewanym momencie. Przy drobnych usterkach często radzimy sobie we własnym zakresie, ale poważniejsze awarie wymagają pomocy profesjonalisty.

Co robić, gdy woda leje się z rury szerokim strumieniem albo kanalizacja stoi jak zabetonowana?

Spokojnie, nie panikuj, skontaktuj się z nami: hydraulik Warszawa

Hydraulik Warszawa Pogotowie Hydrauliczne

Pracujemy 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Świadczymy kompleksowe usługi na terenie Warszawy i okolic.

W szerokim zakresie naszych usług znajduje się m.in. zakładanie, konserwacja i naprawa instalacji hydraulicznych:

  • usuwamy mniejsze i większe awarie hydrauliczne
  • udrażniamy kanalizację
  • dokonujemy okresowych przeglądów.

Nasz zespół to wykwalifikowani, doświadczeni pracownicy dysponujący profesjonalnym sprzętem, z naszych usług korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.  Cieszymy się dobrą opinią, gdyż dokładamy wszelkich starań, aby usługa wykonana była szybko i na najwyższym poziomie.

Udrażnianie rur

Zapchać może się każde  urządzenie  sanitarne używane w domu, czy w firmie: zlew, umywalka, brodzik, wanna, WC, rura kanalizacyjna.

Klienci początkowo  próbują poradzić sobie z problemem tzw. ” przepychaczką ” ( nazwa oficjalna to  przepychacz sanitarny –  proste, gumowe urządzenie ), często jest to niestety niewystarczające. Nasz pracownik  przybyły na miejsce awarii używa profesjonalnej maszyny, przy której żaden zator nie ma szans, jednocześnie takie udrożnienie wystarcza na dłużej, gdyż skutecznie oczyszcza rurę z powstałych złogów.

Środki do przepychania rur – stosować, czy nie?

Każdy hydraulik powie ( podobnie, jak lekarz ), że najważniejsza jest profilaktyka, czyli zapobieganie sytuacji kryzysowej. Co można  robić  na co dzień, we własnym zakresie, aby zapobiec  zapchaniu się  rury?

  • W zlewach i  umywalkach załóż sitka – uniemożliwiają  przedostanie się do rury odpadów kuchennych, resztek jedzenia i włosów.
  • Reaguj od razu, gdy zauważysz utrudniony, spowolniony odpływ oraz w przypadku, gdy będzie słychać bulgotanie w rurach.

W sprzedaży nie brak skutecznych  środków stosowanych do udrażniania rur, najbardziej popularny jest tzw. KRET. Należy jednak wiedzieć, jak i kiedy ich używać, aby nie pogłębić problemu.

Środki do udrażniania występują w postaci granulek i żelu. Teoretyczny podział jest taki: granulki stosuje się  przy poważnych zatorach,  żel przy drobniejszych.  Z doświadczenia wiemy jednak, że stosowanie preparatów w żelu jest bezpieczniejsze, granulki bowiem często przyczyniają się do powiększenia zatoru, gdyż często stosowane są
w ilościach dużo większych, niż zalecane przez producentów.

Można  używać granulowanych środków po wcześniejszym rozpuszczeniu ich w wiaderku z ciepłą wodą  – wlewasz płyn do zapchanego urządzenia sanitarnego i  tym sposobem nie ryzykujesz dodatkowego zapchania.

Pamiętaj! Środki do udrażniania rur to silna chemia, podczas ich używania zachowaj szczególną ostrożność – załóż rękawiczki, staraj się nie wdychać oparów i postępuj dokładnie wg wskazówek  producenta.

Środki udrażniające rury warto stosować zapobiegawczo, utrzymują drożność i poradzą sobie  z małym zatorem, ale w przypadku poważnego zatkania – niezbędny jest hydraulik.

Bez względu na porę dnia i dzień tygodnia dzwoń do nas – przyjedziemy szybko i skutecznie usuniemy awarię. Hydraulik Warszawa 

Kapiąca woda

Kapiący kran zdarza się bardzo często i jest niezwykle irytujący. Warto mieć na uwadze swoje nerwy i nie czekać
z wezwaniem hydraulika. Inny ważny powód, dla którego nie należy  zwlekać z naprawą to niekontrolowane  zużycie wody. Taka sytuacja  znacząco  wpływa na  wysokość domowych rachunków.

Przyczyna awarii  kranu to upływający czas i zwyczajne zużycie się głowicy i uszczelek, dla fachowca naprawa nie stanowi najmniejszego problemu – jest szybka i  prosta.

Zalanie – przyczyna i zapobieganie

Przyczyn zalania może być kilka – od zupełnie niepozornego zużycia uszczelek i wężyków przy bateriach po poważne awarie w wyniku np. pęknięcia rury czy rozszczelnienie ( rozłączenie )  w miejscu łączenia rur.  Pęknięcie  rury i nieszczelność  raczej  trudno  przewidzieć, na szczęście zdarza się rzadko.

W momencie zalania, bez względu na przyczynę przede wszystkim należy zamknąć dopływ wody. Z tego powodu wszyscy domownicy powinni wiedzieć, gdzie znajduje się zawór główny, aby móc w każdej chwili go zakręcić. 

Możliwości awarii hydraulicznych jest niestety dużo więcej – nie panikuj jeśli przytrafi się Tobie, kiedyś musi. W takiej sytuacji  skontaktuj się z nami, umów wizytę i spokojnie czekaj na hydraulika, który sprawnie i w dobrej cenie rozwiąże Twój problem.  Pogotowie hydrauliczne Warszawa