+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Szańcowa 42 /1, 01-458 Warszawa

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii instalacji hydraulicznych?

Home | Jakie są najczęstsze przyczyny awarii instalacji hydraulicznych?
| 25 kwietnia, 2023
Jakie są najczęstsze przyczyny awarii instalacji hydraulicznych?

Przyczyny awarii instalacji hydraulicznych. Nagłe usterki hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne Warszawa. Najczęstsze awarie hydrauliczne. Hydraulik Warszawa. Usługi hydrauliczne całodobowo. Hydraulik Warszawa i okolice.

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii instalacji hydraulicznych?

Prawidłowe funkcjonowanie instalacji hydraulicznej to wygoda i komfort użytkowników. Nie mniej chyba każdy z nas miał do czynienia
z mniejszą lub większą awarią, do której musiał wzywać fachowca, czyli hydraulika.  Warto mieć sprawdzonego, zaufanego specjalistę, do którego posiadamy numer telefonu na stałe wpisany w nasze kontakty, gdyż znacznie ułatwia to opanowanie sytuacji kryzysowej w przypadku nagłej awarii. Kontakt do rzetelnego, uczciwego hydraulika znającego się na swojej pracy pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy w razie niespodziewanej usterki.

Pogotowie hydrauliczne całodobowo Warszawa i okolice  + 48  505 – 752 – 191 

Czy można uniknąć awarii instalacji  hydraulicznej?

Niestety, całkowicie nie da się uniknąć awarii, ponieważ nawet najlepiej wykonana instalacja hydrauliczna nie gwarantuje, że podczas długoletniego i intensywnego użytkowania nie dojdzie do zużycia materiałów, co w efekcie może doprowadzić do  wystąpienia np.  nieszczelności lub będzie przyczyną nieprawidłowej pracy instalacji.

Ryzyko usterek można jednak zminimalizować, jeśli zastosujemy się do kilku ważnych wskazówek:

  • regularny przegląd i serwis instalacji hydraulicznej ( przynajmniej raz w roku, a przy starej instalacji nawet częściej)  pozwoli  zauważyć odpowiednio wcześnie niepokojące objawy, usunąć je i zapobiec w ten sposób poważniejszym uszkodzeniom
  • stosowane materiały będą najwyższej  jakości –  np. miedź, stal nierdzewna czy wyjątkowo trwałe  tworzywa sztuczne
  • z instalacji  należy korzystać zgodnie z jej przeznaczeniem
  • nie wolno  bagatelizować nawet drobnych oznak nieprawidłowej pracy instalacji hydraulicznej –  drobniejsza naprawa zajmuje mniej czasu i jest zdecydowanie tańsza.
  Ekologiczne rozwiązania w hydraulice - jakie są dostępne w Warszawie?

Najczęstsze przyczyny awarii instalacji hydraulicznej

Zatkany odpływ

Niedrożność instalacji to jedna z najczęstszych awarii, do  usunięcia której wzywany jest fachowiec. Przyczyn takiego stanu może być kilka – od zupełnie błahych, jakim jest nieprawidłowe użytkowanie instalacji przez domowników, aż po błędnie wykonanie instalacji na etapie jej zakładania  – głównie dotyczy  braku  zachowania odpowiedniego kąta nachylenia rur, tzw. brak spadku.

Warto zatem pamiętać, że solidne wykonanie gwarantuje  tylko fachowiec z odpowiednią wiedzą, doświadczeniem
i profesjonalnym
podejściem do realizacji zlecenia.

Nasza firma to  synonim wysokich standardów,  zapraszamy do współpracy

Hydraulika Warszawa

Cieknący kran

Z pozoru niepozorna usterka może stanowić początek większej awarii, a dodatkowo generować spore koszty. Kapiąca woda to niekontrolowane zużycie, które ma ogromne znaczenie dla  wysokości rachunków. Zachęcamy do jak najszybszego usunięcia takiej usterki, tym bardziej, że znane są przypadki, gdy dochodzi do poważnej awarii armatury, a wtedy  woda leje się dużym strumieniem i jedynym wyjściem ( do przyjazdu hydraulika ) jest zakręcenie zaworu głównego.

Nieszczelność instalacji

Pęknięta rura czy nieszczelność w instalacji to poważna awaria, którą należy natychmiast usunąć. Co możesz zrobić zanim przyjedzie wezwany fachowiec?

Przede  wszystkim zamknąć dopływ wody, dlatego każdy z domowników powinien wiedzieć, gdzie znajduje się zawór główny. Zalanie mieszkania czy to swojego, czy sąsiada to niestety duży koszt remontu i przywrócenia lokalu do stanu sprzed awarii.

W takiej sytuacji wyjątkowo liczy się czas, którego lepiej  nie marnować na szukanie przypadkowego hydraulika. Dlatego, jak wcześniej wspomnieliśmy, wygodne i praktyczne jest posiadanie zapisanego w telefonie numeru do polecanego hydraulika, który szybko, sprawnie
i zgodnie z zasadami sztuki usunie awarię.

Usługi hydrauliczne Warszawa +48 505 – 752 – 191 

Zapowietrzone grzejniki

Zimny kaloryfer to spory problem, gdy za oknem mróz. Nowoczesne grzejniki posiadają specjalne odpowietrzniki i proces  odpowietrzania odbywa się automatycznie,  nawet bez naszego udziału, ale w starszych kaloryferach nie ma takiej możliwości. Jak sprawdzić, czy kaloryfer jest zapowietrzony? To bardzo proste – na całej swojej powierzchni powinien grzać równomiernie. Jeśli tak się nie dzieje,  grzejnik wymaga odpowietrzenia. Najlepiej zrobi to fachowiec, czyli Hydraulik z Warszawy,  a Ty będziesz mógł  ponownie cieszyć się ciepłym, przytulnym wnętrzem.

  Przegląd instalacji centralnego ogrzewania - co obejmuje i jak często należy go wykonywać

Inne, często spotykane przyczyny  awarii  hydraulicznych to:

  • spadek ciśnienia wody
  • nieszczelność  połączeń – jej główną przyczyną może być nieprawidłowy montaż lub zużycie materiałów np. uszczelek
  • awaria kotła  – aby temu zapobiec pamiętaj o regularnych przeglądach i odpowiedniej konserwacji urządzenia
  • zły dobór materiałów, co prowadzi do ich szybkiej eksploatacji
  • problemy z dopływem prądu –  systemy grzewcze i pompy ciepła wymagają zasilania elektrycznego, brak prądu wiąże się z brakiem ciepłej wody i ogrzewania.

Awarie instalacji  hydraulicznej mogą prowadzić do poważnych szkód, dlatego lepiej zapobiegać ich powstawaniu poprzez regularne kontrole i odpowiednią konserwację.

Okresowe przeglądy instalacji hydraulicznych 

Pamiętaj, że pogotowie hydrauliczne działa całą dobę/ 7 dni w tygodniu. W razie niespodziewanej awarii możesz liczyć na szybką, profesjonalną  pomoc o każdej porze dnia i nocy.

Leave a Comment