+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Nieszawska 4B, Warszawa

Najczęstsze błędy popełniane podczas montażu instalacji hydraulicznej

Home | Najczęstsze błędy popełniane podczas montażu instalacji hydraulicznej
| 23 lutego, 2023
Najczęstsze błędy popełniane podczas montażu instalacji hydraulicznej

Montaż instalacji hydraulicznej Warszawa i okolice.  Hydraulik Warszawa. Pogotowie hydrauliczne całodobowo. Awarie hydrauliczne. Profesjonalny montaż instalacji wodno – kanalizacyjnej. Instalacja sanitarna w nowym domu.

Najczęstsze błędy popełniane podczas montażu instalacji hydraulicznej

Instalacja hydrauliczna, wodna i kanalizacyjna, jest niewidoczna dla użytkowników. Dlatego tak ważne jest, aby  podczas jej  montażu  wszystkie prace wykonane zostały  zgodnie z projektem,  wyjątkowo starannie i solidnie. W tym przypadku nie warto oszczędzać na ekipie czy materiałach, ponieważ ewentualne problemy z wodą czy odprowadzaniem ścieków mogą być bardzo kłopotliwe i kosztowne.

Dobrze wykonana instalacja hydrauliczna służy bezproblemowo przez długie lata, natomiast wszelkie przeróbki i naprawy generują spore wydatki i są uciążliwe dla mieszkańców.

Zakładając instalację hydrauliczną nie  możesz pozwolić sobie na eksperymenty – prace musi wykonać profesjonalna ekipa.

Hydraulik z Warszawy to gwarancja solidnego wykonania,  Hydraulik z Warszawy to synonim fachowej  wiedzy, doświadczenia, wysokich standardów. Powinieneś nam zaufać, współpraca z Hydraulik z Warszawy to dla klienta komfort i poczucie bezpieczeństwa na długie lata.

Hydraulik Warszawa

Jakie błędy popełniane są najczęściej na etapie zakładania instalacji sanitarnej? 

Brak projektu instalacji

Instalacja wodno – kanalizacyjna powinna być zakładana dokładnie według projektu. Zawiera on trasy przebiegu rur oraz ich przekroje określone na podstawie planowanego doprowadzania wody oraz odprowadzania ścieków.  Błędy popełnione przez projektanta na etapie tworzenia planu instalacji wcześniej czy później dadzą o sobie znać, dlatego zaprojektowanie instalacji należy powierzyć kompetentnej, doświadczonej osobie.

  Kocioł gazowy jedno i dwufunkcyjny - czym się różnią i który wybrać?

Właściwie wykonany projekt gwarantuje bezawaryjną pracę instalacji przez długie lata. Dodatkowo może mieć  wpływ na ekonomiczne gospodarowanie wodą i wykorzystanie ścieków szarych, czyli tych z wanny, umywalki i natrysku. Jest to tzw. recykling wody, coraz bardziej popularne ekologiczne  rozwiązanie.

Błędy w wykonaniu

Niestety, każdy z nas może paść ofiarą niesolidnego fachowca. Nie szukaj zatem najtańszej, okazyjnej oferty, tylko zleć wykonanie instalacji sprawdzonej firmie, która działa  od lat, a dowodem jej rzetelności są opinie zadowolonych klientów.

Hydraulik Warszawa

Źle dobrany przekrój rur

Taki błąd może prowadzić do spadku ciśnienia wody w niektórych punktach, co w konsekwencji przyczyni się do nieprawidłowej pracy kotła  grzewczego lub spowoduje, że ta praca będzie wysoce nieekonomiczna.

Nie mniej ważny jest  odpowiedni  przekrój  rur kanalizacyjnych, za mały będzie przyczyną zapychania się kanalizacji, natomiast zbyt duży utrudni właściwe spłukiwanie nieczystości, co w rezultacie również  może doprowadzić do  niedrożności.

Nieznajomość lub nieprzestrzeganie zasad prawidłowego doprowadzenia instalacji wodnej do budynku

Media muszą być zakładane zgodnie z obowiązującymi wymogami i przepisami. Wodę należy prowadzić do budynku poniżej głębokości przemarzania, czyli pod fundamentem. Ważne jest zatem  zachowanie odpowiedniej kolejności wykonywanych robót budowlanych
i instalacyjnych. Położenie rur na nieodpowiedniej wysokości będzie powodowało problemy z dostawą wody np. podczas większych mrozów.

Niewłaściwe odprowadzenie ścieków

Rury kanalizacyjne również należy położyć zgodnie z zasadami prawa budowlanego – powinny być prowadzone z minimalną liczbą załamań
i ze spadkiem 2 – 3 %. Ogromnie ważne jest również prawidłowe łączenie rur – źle wykonane będzie przyczyną zatykania się instalacji
i przecieków.

Brak zabezpieczenia instalacji podczas robót budowlanych

O nowo zakładaną instalację należy odpowiednio dbać, czyli  nie dopuścić, aby do rur dostały się jakiekolwiek zanieczyszczenia np. piasek czy ziemia. Zanieczyszczone rury szybko będą do wymiany. Jak tego uniknąć? Wystarczy zabezpieczać ( zadeklować ) otwory rur w zależności od sytuacji na budowie.

  Jak wybrać najlepszą firmę hydrauliczną w Warszawie?

Brak przystosowania instalacji do przeglądów i napraw

Każda instalacja wymaga regularnego przeglądu lub ewentualnej naprawy. Pomyśleć o tym należy na etapie montażu i dokonać odpowiednich  przygotowań.  Niezbędne jest zainstalowanie tzw. rewizji, które umożliwiają dostęp do instalacji.  Rewizje zakłada się najczęściej  np. pod wanną czy brodzikiem oraz na dłuższych odcinkach rur.  Ich zadaniem jest uniknięcie demontażu, który z reguły wiąże się z mniejszym lub większym remontem.

Brak syfonów w kanalizacji

Syfony uniemożliwiają  wydostawanie się przykrych zapachów  z instalacji. Syfon powinien  być zamontowany  na każdym odpływie ścieków- przy umywalce, pralce, zmywarce.  Brak syfonu to duży błąd, niestety bardzo odczuwalny przez domowników. Takie  niedbalstwo należy jak najszybciej naprawić.

Szukasz  w Warszawie sprawdzonej ekipy hydraulicznej, która profesjonalnie i według najnowszych standardów założy instalację sanitarną  lub dokona niezbędnej naprawy? A  może czas na przegląd instalacji w Twoim domu?

Zapraszamy do kontaktu + 48  505 – 752 – 191  zakres naszych prac jest imponujący – od wymiany uszczelki przy cieknącym kranie do montażu sieci wodnej i kanalizacyjnej. Nieobce nam są również nowoczesne rozwiązania ekologiczne  jak np.  ogromnie popularne obecnie  pompy ciepła.

Zobacz również:

Leave a Comment