+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Szańcowa 42 /1, 01-458 Warszawa

Ekologiczne rozwiązania w hydraulice – jakie są dostępne w Warszawie?

Home | Ekologiczne rozwiązania w hydraulice – jakie są dostępne w Warszawie?
| 15 grudnia, 2022
Ekologiczne rozwiązania w hydraulice – jakie są dostępne w Warszawie?

Ekologiczne rozwiązania w hydraulice. Czy możliwe jest zastosowanie ekologicznych rozwiązań w hydraulice? Czy w Warszawie można montować  ekologiczne kotły c.o.? Pompy ciepła Warszawa. Ekogroszek – czy to dobre paliwo? Nowoczesne kotły c.o. – czyli jakie?

Ekologiczne rozwiązania w hydraulice

Obecnie, gdy ekologia ma coraz większe znaczenie, wiele firm hydraulicznych szuka nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.  Urządzenia hydrauliczne stają się coraz bardziej wodooszczędne i energooszczędne, co powoduje mniejsze zużycie paliwa, a dla użytkownika ma dodatkowo wymierny efekt ekonomiczny. Nowe technologie dążą do zminimalizowania strat energii, tak aby  w całości została zużyta przez urządzenia.

W trosce o środowisko naturalne  zmieniane są również  regulacje prawne, zarówno dotyczące całego kraju,  jak i obowiązujące  lokalnie.

Nasza firma hydrauliczna Hydraulik Warszawajest firmą nowoczesną i całkowicie wspieramy ochronę środowiska oraz   ekologiczne idee.  Mając do wyboru kilka rozwiązań zawsze proponujemy klientowi metody
i urządzenia, które najbardziej sprzyjają środowisku. Pozostaje cieszyć się  z faktu, że w społeczeństwie rośnie świadomość odpowiedzialności za stan planety teraz i w przyszłości.

Instalacje centralnego ogrzewania Warszawa

Kotły c.o. a ekologia

Wśród kotłów grzewczych wyróżniamy kilka rodzajów w zależności od używanego paliwa:

  • gazowe
  • olejowe
  • elektryczne
  • na paliwa stałe – np.  węgiel kamienny, miał, groszek węglowy, drewno.

Duża różnorodność kotłów, to również spore różnice w kwestii emisji spalin. Niektóre kotły emitują do środowiska  dużo więcej szkodliwych substancji, niż inne podobne urządzenia.

Dzisiejsze kotły są proste w obsłudze, a duża automatyzacja pozwala na maksymalne ograniczenie strat ciepła. Priorytetem dla producentów jest funkcjonalność urządzenia, ergonomia i  ekologia, a parametry spalania różnego rodzaju paliw poprawiają się z każdym rokiem.  Szczególna uwaga skierowana jest na  budowę paleniska zgodną z zasadami ergonomiczności oraz zapewniającą bezpieczeństwo energetyczne.

  5 najczęstszych problemów hydraulicznych w Warszawie i jak sobie z nimi radzić

Istotne proekologiczne zmiany dotyczą również paliw stałych, a dokładnie rezygnacji z węgla kamiennego na korzyść ekogroszku – surowca bardziej przyjaznego środowisku.

Nowoczesne kotły c.o. Warszawa

Ekogroszek – zalety proekologicznego paliwa stałego

Stosowanie ekogroszku zamiast węgla kamiennego regulują  unijne przepisy, a dzięki takiemu rozwiązaniu  Polska wywiązuje się z umów obowiązujących  wszystkie państwa członkowskie. Ekogroszek – jak sama nazwa wskazuje –  jest paliwem bezpieczniejszym dla  naszej planety, a w konsekwencji dla naszego zdrowia i na wielu płaszczyznach przewyższa węgiel kamienny:

  • ekogroszek jest bardziej kaloryczny od węgla, często wzbogacany
  • ekogroszek zawiera mniej siarki niż węgiel
  • ekogroszek cechuje  ograniczona emisja gazów cieplarnianych.

Ogrzewanie podłogowe Warszawa 

Ekologiczne instalacje grzewcze – Warszawa

Coraz bardziej popularne w naszym kraju stają się kolektory słoneczne. Oczywiście, ze względu na zróżnicowany klimat, zazwyczaj  nie mogą stanowić głównego, samodzielnego źródła energii, ale pełnią rolę wspomagającą i pomocniczą dla innego typu ogrzewania. Często energię słoneczną łączy się z ogrzewaniem podłogowym.

Biomasa – ekologiczne paliwo do nowoczesnych kotłów

Biomasa ( pellet, brykiet lub forma luźna ) może być pochodzenia rolniczego, tzw. biomasa agro lub pochodzenia drzewnego, tzw.  biomasa drzewna.   Podczas spalania biomasy obserwuje się mniejszą emisję dwutlenku siarki, tlenków azotu i tlenku węgla, niż w przypadku spalania węgla.

Pompy ciepła Warszawa

Pompy ciepła są jednym z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w naszych domach. Zwolennicy tradycyjnych systemów grzewczych podchodzą do takich nowatorskich pomysłów bardzo sceptycznie, jednak nie wpływa to na rosnącą popularność tych urządzeń. Pompy ciepła wykorzystują energię z powietrza lub wód gruntowych i praktycznie nie mają szkodliwego wpływu na środowisko.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pompach ciepła? Zapraszamy do lektury naszego wcześniejszego artykułu

Pompy ciepła Warszawa

Jeśli szukasz ekipy do zamontowania pompy ciepła – skontaktuj się z nami. Jesteśmy biegli w nowych technologiach, wiedzę teoretyczną wspieramy  nieustanną praktyką i rosnącym doświadczeniem. Pracujemy solidnie i terminowo, rzetelnie realizujemy zamówienie, a nasze zawodowe standardy wykraczają daleko poza obowiązujące w branży.

  Dlaczego podgrzewanie wody użytkowej jest tak istotne?

Przed każdą większą inwestycją radzimy skontaktować się profesjonalistą  w celu uzyskania fachowej porady i uniknięcia ( często kosztownych ) błędów –  np. przy podejmowaniu decyzji odnośnie sposobu ogrzewania czy pozyskiwania energii należy wziąć pod uwagę, jakie grzejniki będą odpowiednie dla danego systemu.

Zobacz również:

Leave a Comment