+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Szańcowa 42 /1, 01-458 Warszawa

Grzejniki dekoracyjne – czy warto w nie inwestować?

Home | Grzejniki dekoracyjne – czy warto w nie inwestować?
| 31 października, 2022
Grzejniki dekoracyjne – czy warto w nie inwestować?

Grzejniki dekoracyjne. Wybór nowoczesnych grzejników jest obecnie na tyle duży, że bez problemu można dobrać taki, który idealnie wpasuje się w wystrój każdego wnętrza. W dzisiejszych czasach grzejnik jest nie tylko źródłem ciepła, ale również ważnym elementem aranżacji pomieszczenia – nadaje całości charakteru, podkreśla styl i sam w sobie stanowi ozdobę.

Grzejniki dekoracyjne kosztują więcej niż standardowe,  nie mniej ciekawy i innowacyjny design warte są  wyższej ceny.

Zalety grzejników dekoracyjnych

Urządzając dzisiejsze wnętrza lubimy łączyć funkcjonalność z estetycznym wyglądem i taką zasadę można śmiało zastosować przy wyborze grzejników. Artystyczne, oryginalne kaloryfery nadal pełnią swoją podstawową rolę jaką jest ogrzewanie pomieszczenia, ale dodatkowo pięknie i interesująco się prezentują.

Grzejniki dekoracyjne zajmują eksponowane miejsce w salonie, kuchni, holu czy łazience. Nie chowamy ich i  nie zasłaniamy. Dobrze dobrany  nowoczesny grzejnik jest efektowny, oszczędny,  wydajny i coraz bardziej zaawansowany technologicznie. Jest to tak rosnąca gałąź przemysłu, że wzornictwem tych urządzeń zajmują się projektanci, dzięki czemu efekt końcowy to ciekawe rozwiązania i  niebanalne formy.

Dlaczego warto zainstalować dekoracyjne grzejniki?

1. Duży asortyment. Ozdobne grzejniki dostępne są w wielu opcjach, w zależności od upodobań i indywidualnego projektu do wyboru jest kilka wersji:

  • modele  zbliżone do standardowych, ale w różnych,  nietypowych rozmiarach
  • modele nowoczesne, ale nieco stonowane, o niewyszukanych kształtach
  • wyroby  artystyczne, ekstrawaganckie w formie
  • poziome lub pionowe.

Grzejniki są tak zaprojektowane, by podłączenia prowadzące do kotłów centralnego ogrzewania były jak najmniej widoczne lub całkowicie schowane.

2. Możliwość wyboru koloru.  Wersje kolorystyczne dostępne są albo w stałej ofercie sprzedaży, albo na zamówienie klienta. W zależności od modelu i marki grzejniki mogą być np. metalizowane lub malowane proszkowo na wybrany kolor farbami RAL przeznaczonymi  do metalu.   W palecie kolorów RAL z pewnością każdy, nawet bardzo wymagający klient, znajdzie odcień dla siebie.

  Zapowietrzony grzejnik - i co dalej?

3. Szerokie zastosowanie. Grzejniki dekoracyjne przeznaczone są nie tylko do salonów, ale również do mniej reprezentacyjnych pomieszczeń, jak np. poddasze czy przestrzeń gospodarcza domu.  Producenci szczególną uwagę poświęcają łazienkom i oferują szeroki asortyment oryginalnych modeli dostosowanych do tych właśnie pomieszczeń. Generalnie ozdobne grzejniki można podzielić na pokojowe, łazienkowe i uniwersalne.

4. Solidne wykonanie. Producenci dokładają starań i do dyspozycji klientów oddają produkt dopracowany
z dbałością o detale.  Grzejniki dekoracyjne łączą w sobie ciekawy, nieszablonowy  design z doskonałymi parametrami technicznymi. Taki artystyczny kaloryfer zarówno perfekcyjnie grzeje, jak i wygląda.

Grzejniki dekoracyjne dobrych producentów posiadają certyfikaty jakości, często międzynarodowe, oraz zabezpieczenia dla klienta w postaci długotrwałej gwarancji, np. 10 – letniej na powłokę aluminiową.

Rodzaje grzejników dekoracyjnych
w zależności od sposobu zasilania

Najpopularniejsze są grzejniki wodne podłączone do instalacji centralnego ogrzewania. Oprócz nich dostępne są grzejniki elektryczne z umieszczoną wewnątrz grzałką, mogą ogrzewać pomieszczenie poza sezonem, bez uruchamiania centralnego ogrzewania.

Modele wodno – elektryczne działają dwojako,  w sezonie grzewczym zasilane są z  centralnego ogrzewania, a poza nim energią elektryczną.

Jaką moc grzejnika wybrać? Czy wymiar grzejnika ma znaczenie?

Wymiar ma znaczenie ze względów praktycznych. Można idealnie dopasować wielkość grzejnika  i sposób jego mocowania – poziomo lub pionowo – do pomieszczenia, które chcemy ogrzewać, a gdzie trudno byłoby zamontować tradycyjny model, np. w pokoju o oknach zajmujących przestrzeń od podłogi do sufitu, pod którymi nie ma możliwości powieszenia grzejnika.

Grzejnik dekoracyjny często pełni dodatkowe funkcje np. służy jako wieszak lub suszarka.

Grzejnik musi mieć odpowiednią moc, aby dokładnie określić ten parametr należy wziąć pod uwagę kilka czynników – konstrukcję budynku i straty ciepła jakie generuje poprzez ściany, okna, dach oraz metraż poszczególnych pomieszczeń.

  Czy grzejnik elektryczny może być ekonomiczny? Energia elektryczna źródłem ciepła w mieszkaniu

Aby  dobrze określić, jakiej mocy grzejniki będą odpowiednie do Twojego domu – skorzystaj z wiedzy fachowców  w tej dziedzinie. Zapraszamy do kontaktu – nasi pracownicy to specjaliści z rzetelną zawodową wiedzą i długoletnią praktyką,  nie tylko  chętnie doradzimy w wyborze i polecimy najlepszych, sprawdzonych producentów grzejników dekoracyjnych, ale również polecamy się do ich  montażu.

Zlecenia wykonujemy terminowo, dokładnie i estetycznie. Zakres naszych hydraulicznych usług jest szeroki
i obejmuje m. in.

  • instalacje centralnego ogrzewania – montaż, naprawy, przeglądy
  • montowanie, wymianę i serwis różnego rodzaju kotłów grzewczych
  • montaż, wymianę, odpowietrzanie grzejników.
  • Hydraulik Warszawa

Zobacz również:

 

Leave a Comment