+48 505 752 191

konradbudziak@gmail.com

Szańcowa 42 /1, 01-458 Warszawa

Biały montaż – na czy polega i dlaczego tak ważne jest, kto go wykonuje

Home | Biały montaż – na czy polega i dlaczego tak ważne jest, kto go wykonuje
| 15 września, 2022
Biały montaż – na czy polega i dlaczego tak ważne jest, kto go wykonuje

Biały montaż to jeden z ostatnich etapów wykańczania domu czy mieszkania, obejmuje wiele różnego rodzaju  prac w kuchni i łazience. Ważne jest nie tylko właściwe podłączenie urządzeń  z zachowaniem poczucia estetyki, ale również dobór materiałów odpowiednich do danej instalacji.

Prawidłowe wykonanie białego montażu wpływa zarówno na wygląd pomieszczenia, jak i jego funkcjonalność, czyli wygodę domowników. Z tego względu nie traktuj zadania jako mało istotne, ale zatrudnij ekipę
z doświadczeniem i odpowiednim sprzętem, tylko wtedy masz gwarancję dobrze wykonanego zlecenia.

Hydraulik Warszawa

Biały montaż  – co to jest?

Biały montaż obejmuje podłączenie:

  • umywalki, zlewozmywaka
  • wanny, brodzika, kabiny prysznicowej
  • miski klozetowej, bidetu
  • zestawu podtynkowego
  • baterii.

Biały montaż to również zainstalowanie pralki i zmywarki oraz demontaż starego wyposażenia ( np. podczas remontu ),  mocowanie urządzeń do ściany czy podłogi oraz  ich uszczelnianie i obudowa ( np.  wanny ).

Sama definicja białego montażu jest różnie rozumiana przez wykonawców, dla niektórych to wyłącznie instalowanie armatury i dlatego szalenie istotne jest dokładne omówienie zakresu prac przed ich rozpoczęciem.  Precyzyjne ustalenie warunków, czyli zakresu robót i wynagrodzenia oraz terminu wykonania  gwarantuje sprawną realizację zlecenia i brak nieporozumień.

Czy prace glazurnicze to też biały montaż?

Biały montaż polega na instalacji elementów wyposażenia – ceramiki i  baterii, wieszaniu szafek i luster, zalicza się  do niego również wykończenie ścian i podłóg, czyli np. ułożenie płytek  ceramicznych.  Jest to  temat dość kontrowersyjny i na pewno wymaga dokładnego omówienia z wykonawcą, ponieważ nie wszyscy podejmują się tego zadania.

Obowiązujący jeszcze stosunkowo niedawno podział prac typu : urządzeniami sanitarnymi zajmuje sią hydraulik,
a płytkami glazurnik – zdezaktualizował się. Przyczyniły się do tego  m. in. nowoczesne rozwiązania w kwestii wyposażenia i wykańczania wnętrz, które wymuszają konieczność wykonywania tych prac w konkretnej kolejności, najlepiej więc  przez jedną ekipę, łatwiej wtedy rozplanować poszczególne etapy  i oddać do użytku kompleksowo urządzone pomieszczenie.

  Czym różni się naprawa hydrauliczna od modernizacji instalacji?

Przy białym montażu niezwykle istotna jest kolejność prac.

 

Dlaczego biały montaż jest ważny i kto powinien go wykonać?

Biały montaż obejmuje spory zakres prac. To zarówno podłączenie urządzeń do punktu poboru wody,
jak i zapewnienie właściwego odprowadzania ścieków. Rolą hydraulika jest zabezpieczenie  trudno dostępnych miejsc przed przenikaniem wody  i wilgocią, duże znaczenie ma odpowiednie uszczelnienie między ścianą
a umywalką czy zlewem ( w tym celu wykonuje się silikonowanie ).  W przypadku tworzenia obudowy np. wanny czy górnopłuku   istotna jest zarówno precyzja wykonania zapewniająca wygodne użytkowanie,  jak i efekt miły dla oka.

Osoba wykonująca zlecenie powinna posiadać fachową  wiedzę  i doświadczenie, aby wykonując stelaż do zabudowy zaplanować dostęp do zaworów, a tym samym umożliwić ewentualne naprawy.

Profesjonalna firma hydrauliczna zajmuje się wykonywaniem przyłączy wodnych, gazowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych. Od umiejętności montera zależy poziom funkcjonalności łazienki i kuchni oraz komfort
i bezpieczeństwo domowników. Drogie, modne i piękne akcesoria wykończeniowe stracą swój urok jeśli będą np.  przeciekały lub źle podłączone staną się źródłem nieprzyjemnych zapachów w łazience lub kuchni ( brzydkie zapachy są przeważnie wynikiem wadliwej instalacji kanalizacyjnej i złego podłączenia urządzeń do tej instalacji).

Ile kosztuje biały montaż?

Funkcjonalna oraz  bezpieczna kuchnia i łazienka to priorytet, cena ma  w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Na rynku brak firm zajmujących się wyłącznie białym montażem, dlatego niezmiernie istotne jest powierzenie prac odpowiednim wykonawcom.

Szukasz hydraulika?  – Nieskromnie polecamy swoją firmę! Uwierz, trudno wybrać lepiej. 

Nie dość, że posiadamy rzetelną wiedzę i lata praktyki, to dodatkowo cechuje nas silny kodeks moralny – jesteśmy słowni, punktualni, dokładni, uczciwi.  Wykonanie zlecenia na najwyższym poziomie to  dla nas sprawa honoru.

Zobacz również:

  Najnowsze rozwiązania techniczne w hydraulice - co warto wiedzieć?

 

Leave a Comment