Pompy ciepła Warszawa. Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, które energię pozyskaną ze środowiska oddaje do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Jest niezwykle ekologicznym źródłem ciepła ponieważ ilość energii pozyskanej ze środowiska naturalnego sięga 75%.
Jeśli zastanawiasz się nad zamontowaniem pompy ciepła – zapraszamy do kontaktu. Realizacją usługi zajmujemy się kompleksowo – od dostawy po montaż. Nasi doświadczeni specjaliści pracują sprawnie i solidnie.
Pompy ciepła Warszawa
Skontaktuj się z nami: hydraulik Warszawa
Pompy ciepła to profesjonalne systemy grzewcze coraz częściej wykorzystywane przez indywidualnych inwestorów,
deweloperów oraz właścicieli budynków biurowych i przemysłowych. Na zainstalowanie pompy ciepła warto zdecydować się na etapie budowy budynku, ale i w już istniejących obiektach takie rozwiązanie przyniesie wymierne korzyści i bezawaryjną obsługę przez najbliższe lata.
Pompa ciepła – co to jest?
Rodzaje pomp ciepła
Pompa ciepła jest urządzeniem pobierającym energię ze środowiska i wg tego klucza nastąpił podział pomp:
Pompy powietrzne
Zalety:
- w tym przypadku energia pozyskiwana jest zarówno z powietrza pobieranego z zewnątrz budynku, jak również
z pomieszczeń wewnętrznych
- ciepło uzyskane z powietrza zostaje równomiernie rozprowadzone przez układ centralnego ogrzewania
- dzięki łatwemu montażowi ten rodzaj pomp jest często wykorzystywany do modernizacji istniejących instalacji grzewczych
Wady:
- przy niskich temperaturach notuje się spadek mocy
- przy ujemnych temperaturach modele mniej zaawansowane często nie pracują – podgrzewając wodę użytkową pełnią wyłącznie rolę pomocniczą, nie sprostają funkcji ogrzewania głównego
- podczas mrozów ( nawet – 20 st. C ) z odpowiednią wydajnością pracują tylko droższe i bardziej zaawansowane urządzenia.
Pompy gruntowe
- dzięki specjalnym wymiennikom ciepła pozyskują energię skumulowaną w gruncie
- na wydajność urządzenia wpływa poziom wilgotności gleby
- najlepszą efektywność osiąga się przy wysokiej i stałej temperaturze
- wymagana jest gleba dobrze przepuszczalna i nasłoneczniona
- sprawność pompy wzrasta wraz ze wzrostem temperatury.
Pompy wodne
- do wytworzenia energii potrzebują stałego źródła wody na działce, mogą to być wody powierzchniowe lub podziemne
- taka pompa jest nieopłacalna w małych obiektach ze względu na trudną do uzyskania odpowiednią jakość prędkości przepływu wody przez wymiennik
- trudne do zamontowania.
Korzyści płynące z instalacji pompy ciepła
Przy dzisiejszych kosztach ogrzewania pompy ciepła są nowoczesną i niedrogą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.
- Decyzja o zainstalowaniu pompy ciepła podjęta przed rozpoczęciem budowy już w tym momencie redukuje koszty budowy, można zrezygnować z elementów koniecznych przy innym sposobie ogrzewania np. komina.
- Prosta, zautomatyzowana obsługa sprowadza się do ustawienia regulatora i dostosowania pracy pompy do swoich potrzeb.
Koszt zainstalowania pompy ciepła zwraca się dość szybko, ale dzięki oszczędnościom od chwili montażu można traktować takie rozwiązanie grzewcze jako inwestycję długoterminową.
Pompa ciepła to zaawansowany technologicznie, a jednocześnie ekonomiczny, ekologiczny i przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania domu. Nie emituje spalin, nie generuje dużego poboru energii elektrycznej. Użytkowanie pompy ciepła jest bezpieczne i praktycznie bezobsługowe – zapewnia komfort i wygodę.
Całkowity koszt ogrzewania przy użyciu pompy ciepła
Nie ma określonej uniwersalnej kwoty za ogrzewanie domu pompą ciepła. Koszty są zróżnicowane i zależą od kilku czynników, wpływ na wysokość rachunków mają takie części składowe jak:
- rodzaj, specyfika pompy
- wydajność instalacji
- ilość zużywanej ciepłej wody
- powierzchnia grzewcza
- zapotrzebowanie energetyczne
- cena za kilowatogodzinę
- preferowana przez domowników temperatura w pomieszczeniach
- długość sezonu grzewczego.
Instalacja pompy ciepła
Najważniejsze parametry warto ustalić w fazie tworzenia projektu budynku. Dokładny plan pozwoli na optymalne wykorzystanie budynku i jego wewnętrznych instalacji. Na co zwrócić szczególną uwagę?
- Miejsce i wielkość kotłowni – nie wymaga komina i pomieszczenia na opał
- Lokalizacja jednostki zewnętrznej – pracujący agregat jest głośny, warto umieścić go w miejscu ,w którym nie będzie przeszkadzał ani domownikom, ani sąsiadom.
- Zasilanie elektryczne – rozdzielnia prądu wymaga odpowiednich warunków, przed montażem urządzenia często należy wykonać przyłącze.
Odpowiednią wiedzą na temat pomp ciepła – ich rodzajów, wydajności, ekonomicznych rozwiązań i specyfiki montażu dysponują nasi pracownicy. Zapraszamy.
Zobacz również: